Apie mus

    

     Sveiki, esu Zita. Vadovauju Muniškių medelynui. Kiek tik save prisimenu šiame pasaulyje geriausiai jausdavausi ir dabar jaučiuosi gamtoje tarp augalų. Augalai sąžiningiausi mūsų Žemės gyventojai - kiek jiems duodi, tiek, o gal ir dar daugiau jie tau grąžina. Ir grąžina ne tik savo vaisiais, savo dekoratyvumu, bet ir teigiama energetika, kurią kiekvienas turėtų jausti, tik reikia norėti ją įsileisti į save. Kiekvieną žiemą mane užvaldo pavasario laukimas- gyvybės nubudimas su gaivumu alsuojančiu oro kvapu, pirmąja žaluma ir nenugalimu noru panardinti rankas į žemę. Po vidurinės mokyklos baigimo manau neatsitiktinai likimas mane nuvedė į studijas Žemės ūkio universitete. Po studijų mane džiugino kruopštus ir įžvalgus darbas Augalų veislių tyrimo stotyje bei Lietuvos sodininkystės ir daržininkystės institute. Žinios genetikos, selekcijos, agrochemijos, agrotechnikos ir kt. srityse išmokė visapusiškai įvertinti augalus. Žinios ir praktinė darbinė patirtis įtakoja aukštos kokybės sodinukų užauginimą, tinkamiausių Lietuvos klimato sąlygoms veislių parinkimą.

 

          Muniškių medelynas nuo 2003m. įregistruotas Lietuvos Respublikos fitosanitariniame registre.

 

 

 

Tai reiškia, kad:

  1. Valstybinė augalininkystės tarnyba sistemingai vykdo kontrolę. Medelyne išaugintiems sodinukams atlieka fitosanitarinius tyrimus ir išduoda leidimą gamybai augalo pasų, patvirtinančių sodinukų kokybę;
  2. Esame atestuoti dauginamosios medžiagos tiekėjai, o tai užtikrina veislės atitikimą ir sveiką sodinamąją medžiagą.

          Rinkai pateikiame sodinukus atviromis šaknimis ir vazonėliuose. Perkantiems suteikiama profesionali konsultacija. Patariama sodinimo, augalų apsaugos klausimais, parenkamos tinkamiausios veislės, pagal pageidaujamas skonio savybes, pagal užimamą plotą. Tai gi, galime patarti sodinantiems didelius, mažus ar ekologinius sodus. Sodinukais prekiaujame iš medelyno, Kaune turguose bei didžiosiose pavasario bei rudens mugėse, galime atsiųsti per kurjerius. Muniškių medelynas priklauso Babtų zonai. Mūsų medelynas yra arčiausiai Kauno (nuo Šilainių pusės). Esame įsikūrę Babtų sen., Muniškių km. Važiuojant iš Kauno link Klaipėdos 10-ame kilometre ties Sausine (kur yra kavinė „CEPELINAI‘‘) reikia išsukti iš autostrados ir 2km važiuoti į Muniškius. Medelyno teritorijoje matysite ne tik prekybos aikštelę, bet ir laukus bei šiltnamius kur dauginami sodinukai.

 

Prieš atvykstant būtina iš anksto paskambinti  861515525.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Derančios slyvos „Kometa“ nuo vaisių gausos nulinksta šakos. Vaisių daug, o vaismedis neaukštas.

 

 

                 

 

Įskiepytai akutei prigijus, nuimami                       Medelyne auginami persikų sodinukai -

        raišteliai rugsėjo mėnesį.                                               sveiki, žali, gražūs.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vyšnių ir trešnių sodinukai rugsėjo mėnesį. Intensyviai žaliais lapais be jokių ligų požymių.